Uwaga!

Brak miejsc! Zapisujemy na listę rezerwową. 

Ziemia Święta – Izrael 13-20.01.2023

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku Warszawa Chopin godz. 19:000. Wylot o godz. 23:00. Przylot do Tel Aviv 3:45. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Wyjazd do sanktuarium na Polu Pasterzy. Msza św. Po nawiedzeniu sanktuarium przejazd na zakupy pamiątek i dewocjonaliów w jednym z niewielu już w mieście Betlejem sklepów należących do chrześcijan. Po zakupach zapraszamy na nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Dzieciątka Jezus. Wizyta w Grocie Narodzenia. Czas wolny na spacer po centrum Betlejem. Spacer do Sanktuarium Groty Mlecznej, znanym inaczej jako sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg w Betlejem.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do miasta Jerozolima na Górę Oliwną. Opuszczamy Autokar na 4 godziny by spacerując Drogą Niedzieli Palmowej i schodząc z góry oliwnej nawiedzić sanktuarium w Kościele „Pater Noster”, „Dominus Flevit” (msza św.) i Ogrody Getsemani z Bazyliką Agonii Pańskiej. Wracamy do autokaru by po 15 minutach przejechać pod jedną z bram Starego Miasta Jerozolima by wejść nią po największą świętość wyznawców Judaizmu jaką jest Ściana Płaczu. Następnie czas wolny w Dzielnicy Żydowskiej oraz spacer na Górę Syjon do sanktuarium Zaśnięcia N. M. P. oraz Wieczernika i Grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg w Betlejem.

Dzień 4: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd nad Morze Śródziemne do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny akweduktów z czasów Króla Heroda. Przejazd do Hajfy. Wizyta w Kościele Stela Maris to tu o. Karmelici opiekują się grotą Proroka Eliasza. Przejazd na jeden z tarasów widokowych z którego widać największą atrakcję miasta Hajfa a są nimi Ogrody Bahaitów. Przejazd do miasta Kana Galilejska do sanktuarium Pierwszego Cudu Pana Jezusa. Tu pary małżeńskie mogą odnowić swoje przyrzeczenia. Spacer uliczkami Kany Galilejskiej na poczęstunek miejscowej atrakcji jakim jest wino, którym handluje się w tym mieście i jednocześnie jest to moment na zakupy. Przejazd do miasta Nazaret, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania oraz sanktuarium Domu św. Józefa. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg w Tyberiadzie lub Nazarecie.

Dzień 5: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw (msza św.). Przejazd do jednego z kibuców, gdzie mieści się port nad jeziorem Galilejskim z którego popłyniemy na Rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do sanktuarium Rozmnożenia Chlebów i Ryb. A następnie wizyta w sanktuarium Prymatu św. Piotra. Zwiedzimy również ruiny miasta Kafar Naum, w którym mieści się sanktuarium Domu św. Piotra. Następnie udamy się do sanktuarium Przemienienia Pańskiego na górze Tabor. Wyjazd do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Pustyni Judzkiej. Nawiedzenie sanktuarium w Betanii. Msza św. w Kościele pod wezwaniem Grobu Łazarza. Przejazd do najstarszego miasta Jerycho. Tu zobaczymy i przypomnimy sobie wersety ewangelii w których wspomina się Kuszenie Pana Jezusa na Górze Kuszenia oraz spotkanie z Zacheuszem. Przejazd nad Rzekę Jordan. Tu możemy odnowić swoje przyrzeczenia chrzcielne.  Następnie czeka nas czas relaksu nad Morzem Martwym. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta Jerozolima. Wejdziemy do starego miasta by uczestniczyć w Drodze krzyżowej. Pierwsza stacja tej drogi będzie dla nas miejscem mszy św. a po niej idąc uliczkami starego miasta dojdziemy przez kolejne stacje do Bazyliki Męki Pańskiej. Nawiedzimy Golgotę i Grób Pański. Następnie czeka na nas czas wolny na bazarach starego miasta. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 8: Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Wylot o 5:20. Przylot do Warszawa Chopin o 8:25.

Cena: 2600 zł. + 570$ ($ płatne w Izraelu)- przy grupie min. 45 osób

Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz: bilet lotniczy, transport komfortowym autobusem na terenie Izraela, zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2os. (jedynki za dopłatą – 199 USD), wyżywienie H/B (śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie KL, NNW rozszerzone o choroby przewlekłe i Covid-19 (zachorowanie i kwarantanna), koszty zwiedzania wg programu, przewodnik z jęz. polskim, zestaw słuchawkowy tour guide.

Uwagi:
– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm – do 8 kg. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.

– Przy wylotach do Izraela wymaganym dokumentem jest paszport, który musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.

– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.

– Wylot z Warszawy Okęcie

– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji  oraz transferu na/z lotnisko w Polsce.

Dodatkowe informacje:

– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.

– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.

Pielgrzymka organizowana jest przy pomocy Biura Podróży Arka

Zapisy w Kancelarii Parafialnej
Ks. Michał Miszkurka
Rezerwacja na stronie www.arkapielgrzymki.pl