DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 stycznia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny i wieczornej Eucharystii o godz.17.45.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w Kursie Alpha. Spróbuj, przyjdź, zjedź dobrą kolację w fajnym towarzystwie, a przy okazji dowiesz się czegoś, co zmieni Twoje życie. Alpha to cykl jedenastu interaktywnych spotkań, w trakcje których swobodnie odkrywamy podstawy wiary chrześcijańskiej i sens życia. Kurs odbywać się będzie w środy o godz. 18 w Sali nad księgarnią Jana Chrzciciela ul. Dmocha 8/2. Pierwsze spotkanie 22 stycznia. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie w Księgarni Jana Chrzciciela.

6.Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się do pierwszej komunii w przyszłą niedzielę po mszy św o godz.12.

7.Rodziny przyjmująca Matkę Bożą Pielgrzymująca zapraszamy w poniedziałek na Msze Św o godz. 18.00.

8. Zapraszamy grupę o. Pio na Msze Św. w czwartek o godz. 18. Po Mszy spotkanie formacyjne.

9. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

10. Łukowski Ośrodek Kultury w imieniu wszystkich organizatorów zaprasza w środę 22 stycznia 2020 roku o godzinie 16.00. na Łukowskie Obchody Wybuchu Powstania Styczniowego. Rozpoczną się one pod Pomnikiem Pwstańców Styczniowych na Placu Narutowicza.

11. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności…………..

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.