DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  20 września 2020

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Dziękujemy ks. Tomaszowi za piękne świadectwo pracy na misjach w Boliwii.
 2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialna Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, Dzieci Maryi, Oaza. Dzisiaj, kiedy jest z nami misjonarz, chcemy szczególnie włączyć się w modlitwę za misje, dlatego zapraszamy dzieci do wspólnoty Kolędnicy Misyjni, którą poprowadzi s. Jolanta. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.
 3. Dzisiaj Po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
 4. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
 5. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą, przed Mszą Świętą spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45, aby wypraszać potrzebne nam łaski. Wszystkich zainteresowanych duchowością świętego kapłana zapraszamy na Mszę św. wieczorową a po niej na spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio do kaplicy. Grupa Modlitwy organizuje również pielgrzymkę śladami św. o. Pio i bł. Męczenników Podlaskich. W programie nawiedzenie budowy pierwszego w diecezji kościoła – parafii pod wezwaniem św. o. Pio w Białej Podlaskiej oraz Sanktuarium bł. Męczenników z Pratulina i nowego Domu Rekolekcyjnego. Koszt to ok. 55 zł. (przejazd i obiad) w zależności od liczby uczestników. Wyjazd w sobotę, 26 września, z placu PKSu o godz. 8.00. Zapisy do czwartku w zakrystii. Potrzebny nr pesel. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 6. W przyszłą niedzielę, 27 września, w naszej parafii będziemy gościli przedstawicieli WSD z Siedlec. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na seminarium, będziemy mogli również zakupić Kalendarze Seminaryjne na 2021 rok.
 7. Wspólnota Jan Chrzciciel serdecznie zaprasza na przedstawienie „Królowa śniegu”, które odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00 w sali nad Księgarnią Jana Chrzciciela ul Dmocha 8/2. Przedstawienie, w wykonaniu dzieci i młodzieży, mówi o wartości i sile przyjaźni.
  Wspólnota zaprasza również do udziału w Kursie Alpha. Jest to cykl spotkań, w trakcie których możesz odkryć wiarę i sens życia. Kurs odbywać się będzie w środy o godz. 18 w Sali nad księgarnią Jana Chrzciciela ul. Dmocha 8/2. Początek 30 września. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie w Księgarni Jana Chrzciciela.
 8. Dziękuję za ofiary na konfesjonał – 2 ofiary po 100 zł.
 9. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności: Mariannę Sobotę i Tadeusza Kowalczyka.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
 • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

 

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  13 września 2020

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
 2. Dziś nabożeństwo fatimskie po Mszy Św. o godzinie 17.00. Dziękuję za składane ofiary do puszek na Ziemię Świętą.
 3. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.
 4. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
 5. Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy Świętej o godz. 17.45.
 6. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Tego dnia odbędą się uroczystości patriotyczne na cmentarzu Św. Rocha w Łukowie o godzinie 17.00.
 7. W piątek 18 września – zapraszamy Kręgi Maryjne, dzieci i młodzież na Mszę Św. o godzinie 18.00.
 8. W sobotę (19.09) zachęcamy do wzięcia udziału w Ekstramalnej Drodze Krzyżowej. Rozpoczniemy ją Mszą Św. o godz. 18.00. W tym roku, w związku z pandemią ma ona charakter indywidualny.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Tomasza Grzyba misjonarza, który przez wiele lat pracował w Boliwii. Ksiądz Tomasz podzieli się z nami świadectwem pracy na misjach i zbierze ofiary do puszek na działalność misyjną.
  Również w przyszłą niedzielę poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych na Mszy Św. o godz. 12.00, a po Mszy Św. spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
  Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy kazania dialogowane z dziećmi, dlatego zapraszamy dzieci na Mszę Św. z ich udziałem.
  W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 nie będzie Mszy Św. dla wspólnoty Rodziców Dzieci Utraconych. Zapraszamy na Dzień Dziecka Utraconego 15.10 br. na godz. 18.00. Szczegóły wkrótce.
 10. Wszystkich, którzy swoim głosem chcą włączyć się w śpiewy liturgiczne, zapraszamy do zasilenia szeregów scholi rodzinnej (próby w niedziele o godz. 10.30 w czerwonym budynku) oraz do chóru parafialnego (próby w czwartki po Mszy Św. o godz. 18.00)
 11. Serdecznie zapraszamy młodzież która chciałaby rozpocząć bądź kontynuować formację w Ruchu Światło Życie do zgłaszania swojego udziału w budowaniu wspólnoty Oazowej. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii, bądź drogą elektroniczną. Więcej informacji do przeczytania znajduje się na tablicy ogłoszeń
 12. Prosimy o zapoznanie się z grafikiem katechez dla narzeczonych na rok 2020/2021 w łukowskich parafiach. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 13. Zachęcamy do czytania prasy: Echo Katolickie i Nowa Gazeta Łukowska.
 14. Dziękuję za ofiary na konfesjonał: 2 ofiary bezimienne po 200 zł, 6 ofiar po 100 zł.
 15. W tym tygodniu pan powołał do wieczności: Krzysztofa Żołyniaka,

W tym tygodniu patronują nam:

 • 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.