CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 lipca 2020

 1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
 2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
 3. Podczas środowej nowenny o godz.17.45, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.
 4. Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie zaprasza w czwartek na Mszę Św. o godz. 18.00, potem na spotkanie.
 5. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
 6. Łukowski Ośrodek Kultury i Parafia NMP Matki Kościoła zapraszają na koncert VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie 12 lipca 2020r. godz. 19.00. Parafia NMP Matki Kościoła w Łukowie, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 11
 7. W tym tygodniu Pan Bóg powołał: Krystynę Lipińską, Agnieszkę Kurek, Henryka Kacprzaka

W tym tygodniu patronują nam:

 • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.

 

 

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 czerwca 2020

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dzisiaj w naszej parafii o godzinie 12.00 ks. bp. Grzegorz  Suchodolski dokona błogosławieństwa figury Świętego Michała Archanioła – serdecznie zapraszamy. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 9 w kancelarii odbędzie się spotkanie dla osób dorosłych, które nie przystępowały jeszcze do sakramentu bierzmowania.
 2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z obecnych siódmych klas szkoły podstawowej.
 3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Również we wtorek comiesięczne spotkanie dla członków Grupy Modlitwy św. o. Pio i wszystkich zainteresowanych tą duchowością. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18 a po niej spotkanie modlitewne w kaplicy. Zachęcamy aby kierować swoje modlitwy przez wstawiennictwo św. o. Pio pisząc je na kartkach i wrzucając do skrzynki przy figurze świętego.
 4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
 5. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię tej uroczystości poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.40. Tego dnia również próba przed Pierwszą Komunią Św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4, o godz. 15.00 kl. 3B, a o godz. 16.00 kl. 3A
 6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w czwartek o godzinie 18.00.
 7. W piątek spowiedź przed Pierwszą Komunią Św. dzieci i rodziców: kl. 3B godz. 15.00, kl. 3A godz. 16.00. Przychodzimy punktualnie na wyznaczoną godzinę.
 8. Wznawiamy program Spiżarnia Caritasu. Osoby potrzebujące wsparcia zapraszamy po żywność. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 11.
 9. Dziękuję za ofiary na figurę Świętego Michała Archanioła: 170 zł – Krąg Maryjny nr 21, 2 ofiary bezimienne po 100 zł, 3 ofiary bezimienne po 200 zł, 350 zł – KRK zel. Rola Wanda, 200 zł – Kucharska Weronika, 150 zł – Krąg Maryjny nr 13 z Biard, 500 zł – Nowicki Jerzy i Alicja, 200 zł – Rogalska, 200 zł – Górska Marianna, 500 zł – Krąg Maryjny z Ławek, 300 zł Krąg Maryjny z Gołaszyna.
 10. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na KUL.
 11. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Kazimierza Małkińskiego, Janinę Domańską, Jerzego Gutka, Alicję Nowicką, Leszka Pilskiego, Mirosława Nowaka