To było już czwarte spotkanie z Jezusem, w ciszy i zadumie oraz w drodze. W IV Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyszła w piątek 23 marca z Łukowskiej Kolegiaty ruszyło ponad 200 osób a dotarło do końca 150.

Wyruszyli w piątek, 23 marca zaraz po mszy świętej, która o godzinie 18.00 odprawiona została w łukowskiej Kolegiacie. Na spotkanie z Jezusem, w modlitwie, ciszy i zadumie wyruszyło blisko 200 osób, w wieku od 11 do 71 lat. Do udziału w tym wydarzeniu zaprosiła parafia Przemieniania Pańskiego w Łukowie. Uczestnicy pokonali 44 kilometry.

Dzięki uprzejmości Ks Proboszcza parafii Gręzówka 3 Stację Drogi Krzyżowej mogliśmy odmówić adorując Najświętszy Sakrament w kościele w Gręzówce.

Ze względu na zagrożenie ASF w dwóch miejscach przy wyjściu z kompleksów lesnych Kryńszczak i Jata druhowie z OSP Gręzówka zapewnili uczestnikom EDK bariery dezynfekcyjne przeciwko ASF. Wszelkie obostrzenia podane nam przez służby weterynaryjne i leśne zachowaliśmy, aby móc ograniczyć potencjalne rozszerzenie choroby ASF.