Drodzy Parafianie. Pandemia pokrzyżowała nasze plany dotyczące wizyty duszpasterskiej w Państwa domach. Wieloletnią tradycją było to, że kapłan w imieniu Kościoła przynosił błogosławieństwo od Nowonarodzonego Jezusa do naszych rodzin. W obecnym roku niestety kolęda w naszej parafii, tak jak w wielu innych, nie będzie się mogła odbyć w dotychczasowej formie. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa naszych Parafian i szacunkiem wobec tych, którzy przeżywają lęk o swoje zdrowie i życie. W związku z powyższym zapraszamy przedstawicieli poszczególnych rodzin do wspólnego spotkania i modlitwy w naszym kościele aby następnie niejako zanieść to błogosławieństwo oraz treści przekazane podczas spotkania do swoich rodzin i domów. Chcielibyśmy abyście Państwo w imieniu Kościoła pobłogosławili swoje domy i swych najbliższych, pomodlili się razem z nimi by dziękować Panu Bogu za miniony rok i prosić o Boże błogosławieństwo oraz potrzebne łaski na następne miesiące. Jako duszpasterze chcielibyśmy również aby była to okazja do przypomnienia sobie, że na każdym z nas ciąży ważna misja budowania Kościoła domowego jaki stanowi rodzina.

Plan spotkania będzie wyglądał następująco:

1. Jeden reprezentant rodziny przybywa na Mszę św. w wyznaczonym terminie.

2. Przynosimy ze sobą jakieś naczynie z wodą, która w odpowiednim momencie liturgii zostanie pobłogosławiona.

3. Po Mszy św. nastąpi modlitwa rozesłania a przedstawiciele rodzin zostaną upoważnieni do zaniesienia Bożego błogosławieństwa dla swoich najbliższych.

4. Przy wyjściu ze świątyni otrzymamy folder kolędowy, w którym umieszczony został tekst modlitwy.

5. W domu, w dogodnym dla wszystkich czasie, spotkają się wszyscy domownicy. Ważne by zarezerwować ku temu dłuższą chwilę, przygotować stół tak jak do kolędy w tradycyjnej formie (krzyż, świece, kropidło i woda święcona). Przedstawiciel rodziny rozpoczyna spotkanie śpiewem jakiejś kolędy, następnie odbywa się modlitwa dziękczynno – błagalna w dowolnej formie (pacierz, różaniec, koronka do Bożego miłosierdzia, litania). Po modlitwie gospodarz kropi mieszkanie i domowników wodą święconą. Ważnym elementem spotkania niech będzie rozmowa o wierze jak też problemach rodzinnych.

W czasie Mszy Św. będziemy mogli złożyć ofiarę na potrzeby parafii.

Nie chcemy ofiar wymuszonych ani też takich, które będą opatrzone złośliwym komentarzem. Niech to będzie szczere wsparcie różnorakich potrzeb naszej parafii.

Rodziny, dla których wyznaczony termin nie jest dogodny zapraszamy w dowolnie wybranym przez siebie dniu.

 

Program wizyty duszpasterskiej w dniach 19.01-30.01.2021

19.01 (wtorek) godz. 18.00: Turze Rogi, Zapowiednik, Zacisze i Wójtostwo

20.01 (środa) godz. 18.00: Ławki, Gołaszyn i Trzaskoniec

21.01 (czwartek) godz. 18.00: Biardy, bloki ul. Międzyrzecka 15 a, 15 b, 58 i 60 oraz domy jednorodzinne, ul. Staropijarska z blokiem, Nowopijarska z blokami, Wyszyńskiego i Piłsudskiego z blokami.

22.01 (piątek) godz. 18.00: ul. Warszawska z blokiem, Stawki, Dmocha z blokami, Zimna Woda i Leśna.

23.01 (sobota) godz. 17.00: ul. Wiatraki, Armii Krajowej, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Jagiellończyka, Czwartaków, Sobieskiego, Zygmunta Starego i Batorego.

                        godz. 18.00: ul. Mieszka I, Chrobrego, Batalionów Chłopskich, Sikorskiego, Ławecka, Konwiktorska, Czerwonego Krzyża, Spółdzielcza, Zdanowskiego, Szopena i Kozia.

25.01 (poniedziałek) godz. 18: ul. Trentowskiego, Świętochowskiego, Łąkowa, Bolesława Prusa z blokiem, Poważe, Opłotki, Nadrzeczna, Zielona, Makowa, Chabrowa i Wrzosowa

26.01 (wtorek) godz. 18: Al. Kościuszki, ul. 11 Listopada, Konstytucji 3 Maja, Niemcewicza, Komisji Edukacji Narodowej, Wojska Polskiego, Staszica, Piramowicza i Kołłątaja

27.01 (środa) godz. 18: ul. Browarna z ulicami bocznymi i blokami, Pastewnik, Kanałowa, Farna i Laskowskiego

28.01 (czwartek) godz. 18: ul. Stodolna z blokami i Siedlecka z blokami

29.01 (piątek): godz. 18: os. Chącińskiego nr 1-6,

30.01 (sobota) godz. 18: os. Chącińskiego nr 7-16, ul. Kościelna z blokami